Maria Szymanowska (1789-1831). Kobieta Europy

Maria Szymanowska : Romans królowej Hortensji
Elisabeth Zapolska – mezzosoprano,
Bart van Oort – pianoforte Broadwood 1825

 Posłuchaj

Przyjaciółko moja,
Mówmy, powtarzajmy bez końca,
Że słodsza wszystkiego jest miłość.
Czyż zieleń listowia
I gościna cienia
Nie są zachętą do szczęścia?
Najdroższa, niech serce twoje
Przylgnie do mojego,
Najdroższa...

Aktualności

IV Międzynarodowe Sympozjum „Maria Szymanowska i jej czasy” zatytułowane „Być Žydówką w Europie czasów Marii Szymanowskiej - talenty, ambicje, perspektywy” : Paryż, 19-20 września 2019r.

IV Międzynarodowe Sympozjum na temat Marii Szymanowskiej i jej czasów zatytułowane „Być Žydówką w Europie czasów Marii Szymanowskiej - talenty, ambicje, perspektywy” odbyło się w paryskiej Stacji naukowej Polskiej Akademii Nauk w dniach 19-20 września 2019 r. Jedenastu naukowców i trzech pianistów z Francji, Polski, Włoch, Niemiec, Białorusi i USA oraz aktor francuski wzięli udział w tej czwartej już edycji międzynarodowych Sympozjów na temat Marii Szymanowskiej i jej czasów organizowanych od dziesięciu lat przez Towarzystwo im. Marii Szymanowskiej we współpracy ze Stacją Naukową Polskiej Akademii Nauk w Paryżu oraz Towarzystwem Historyczno-Literackim / Biblioteką Polską w Paryżu.

więcej >

Maria Szymanowska przez świat

POLSKA. TVP POLONIA zaprosiła prezeskę Towarzystwa im. Marii Szymanowskiej, Elżbietę Zapolską Chapelle, do udziału w programie HALO POLONIA w dniu 23 lipca 2019. Wywiad został doskonale poprowadzony przez Adama Krzykowskiego

więcej >