Zarząd stowarzyszenia

  • Elżbieta Zapolska-Chapelle - prezes (2009-2020)
    Elżbieta Zapolska (1954-2020) – polska śpiewaczka operowa (mezzosopran) i filolog, założona we Francji, od dawna zaangażowana w promocję polskiej kultury i twórczych kobiet. Założycielka w 2009 roku Towarzystwa im. Marii Szymanowskiej, jest autorką projektu Maria Szymanowska (1789-1831), kobieta Europy. W 2011 roku nagrała z Bartem van Oortem – na fortepianie Broadwood 1825 – prapremierę Ballady i romanse Marii Szymanowskiej, wydane na CD przez Acte Préalable, a w 2019 roku jeszcze z Bartem van Oortem – na fortepianie Antona Zierera 1825. – Romance à Joséphine Pieśni kobiet w czasach Marii Szymanowskiej, nakładem Salto Records International. Jest to inicjatywa polskiego roku kulturalnego Maria Szymanowska 2019, przegłosowana jednogłośnie przez jej członków przez Senat RP.
  • Patrick Chapelle - Prezes
    Profesor historii i geografii do 2020 roku, Patrick Chapelle wspierał wiele projektów edukacyjnych, kulturalnych i artystycznych poprzez kolejne stanowiska w Polsce, Finlandii, Niemczech i Maroku. Jego badania doprowadziły go do opublikowania kilku książek w dziedzinie ekologii politycznej i edukacji. Współtworzył Cahiers Maria Szymanowska, półrocznik, którego jest redaktorem.
  • Hanna Majchrowicz - skarbnik
  • Maryla Laurent – ​​Sekretarka
    Urodzona w Hauts-de-France (1953), do 2019 roku profesorka polonistyki na Uniwersytecie w Lille, Maryla Laurent jest członkiem Polskiej Akademii Nauk i Sztuk. Oprócz pracy uniwersyteckiej nad literaturą i jej przekładem na język francuski, dla przyjemności tłumaczy polskich eseistów, powieściopisarzy, filozofów i poetów, w tym około czterdziestu tytułów, powieść Olgi Tokarczuk Les Livres de Jakób ou Le Grand Voyage (Noir sur Blanc, 2018), która otrzymała nagrodę Laure Bataillon za najlepiej przetłumaczony utwór beletrystyczny w 2018 roku.